• glastav@glastav.sk
  • +421 908 972 054

Plastové okná a dvere

Okná

Ponúkame kompletnú škálu riešení, vďaka ktorým okná okrem funkčných vlastností získavajú aj estetické vlastnosti.

 

Základnou možnosťou dodať oknám individuálny štýl je výber farby a štruktúry fólie. Ponúkame kompletnú paletu hladkých farieb a farieb imitujúcich drevo. Okná z PVC môžu mať fóliu z jednej strany, dvoch strán alebo môžu byť dvojfarebné. Úplnou novinkou je fóliaFull colour. Fóliou pokrývame nielen rám, ale aj drážky, hrany krídel a ďalšie prvky, ktoré nie sú viditeľné, keď je okno zatvorené, ale vidno ich po jeho otvorení. Zákazníci si môžu tiež vybrať tvar povrchu okenného krídla. Ponúkame ho v dvoch variantoch – Round-line (zaoblený) a Soft-line (rovný).

 

Ak si chcete vychutnať najvyššiu úroveň estetickosti okien, stojí za povšimnutie aj ďalšia položka z našej ponuky. Hliníkové kryty Aluskin sú kombináciou tepelnoizolačných parametrov, ktoré zaručujú okná z PVC, a estetických hodnôt, ktoré predstavujú okná z hliníka. Budova tak získa úplne iný vzhľad. Hliníkové kryty okien z PVC sú k dispozícii v plnom rozsahu palety farieb RAL. Ponúkame aj širokú škálu štrukturálnych lakov.

 

Nezvyčajnú estetickosť dodá oknám kovanie Multi-Power, t.j. tzv. skryté kovanie. Všetky jeho prvky sú skryté v zlome a pri zatvorenom krídle kovanie vôbec nevidno. Používateľ získa okrem iného možnosť 3D nastavenia a integrovaného nastavenia rozsahu otvárania krídla. Závesy používané v prípade skrytého kovania sú charakteristické vyššou nosnosťou a samotné okno získava vlastnosti odolnosti proti vlámaniu. Sú tiež teplejšie, pretože skryté kovanie zabraňuje vzniku tepelných mostov.

 

Požiadavky na okenné produkty rastú každým dňom. Existuje mnoho spôsobov, ako zlepšiť funkčnosť a bezpečnosť okien.

 

Štandardne sa okná vyrábajú (závisí to od systému), vybavené dvomi závesmi odolnými proti vlámaniu na jednom krídle a čapmi sťažujúcimi vlámanie s reguláciou prítlaku. Dôležitým prvkom kovania je stredový prítlak. Prítlak sa automaticky prispôsobí vzdialenosti od drážky. Zaistí sa tým nielen bezpečnosť, ale aj tesnosť a ľahký chod okenných krídel. Štandardne dopĺňa všetky kovania na krídlovo-výklopné okná blokovanie nesprávnej polohy kľučky. Ďalším funkčným prvkom je nôžka mikrovetrania, ktorá umožňuje štrbinové vetranie.

 

Triedu odolnosti proti vlámaniu okien určite zvýši väčší počet závesov odolných proti vlámaniu, špeciálna kľučka s kľúčom a štítok odolný proti odvŕtaniu, čo je podložka, ktorá sa montuje na kazetu vložky. Okná môžu byť tiež vybavené kovaním spĺňajúcim požiadavky tried WK1 a WK2.

 

Okná je možné vybaviť (niektoré systémy to majú štandardne) kovaním s tzv. stupňovitým vyklápaním. Táto funkcia umožňuje vyklopiť krídlo v niekoľkých polohách – od minimálneho odklopenia až po vyklopenie. Zaujímavou ponukou je aj brzda v kľučke, ktorá umožňuje po otvorení okna aretovať jeho krídlo v ľubovoľnej polohe. Obe položky z našej ponuky zjednodušujú vetranie, čím zaručujú, že sa izby budú vetrať v dostatočnej miere. Napriek tomu je okno vždy potrebné vybaviť difúzorom. Máme širokú škálu tlakových, hygroskopických difúzorov a difúzorov montovaných na sklo.

 

Okná sú vyrobené najmodernejšími technológiami, akou je aj technológia V-Perfect. Je to inovatívny systém spájania okenných profilov z PVC, pri ktorom sú zvary prakticky neviditeľné.

 

Ponuka profilov:

   

 

Vchodové dvere

Modely dverí

Zákazníkom ponúkame PVC a hliníkové dvere. Máte na výber z viac než 100 modelov dverových panelov, hladkých, prípadne ozdobených ryhovaním alebo INOX aplikáciami. Niektoré modely majú tiež zasklenia. Dvere môžu byť vybavené rôznymi doplnkami, ktoré zvýšia ich bezpečnostnú triedu či zvýraznia ich estetiku.

 

Profily z PVC od renomovaných dodávateľov používame na výrobu vchodových dverí. Týmto spôsobom získa zákazník najlepšie tepelné parametre, energetickú úspornosť okna, ako aj všetky výhody preskleného vchodu.

 

Vchodové dvere z PVC vyrábame podľa najobľúbenejších systémov okien a dverí z našej ponuky. Sú medzi nimi cenovo dostupné základné modely aj energeticky úsporné špičkové modely. Materiály použité na výrobu dverí z PVC sa spracúvajú najnovšími výrobnými technológiami a komponenty pochádzajú od renomovaných výrobcov.

 

Panely a výplne vchodových dverí

 

Modely vchodových dverí